Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 126

Xblitz Extreme II 4k – szybki test

Xblitz Extreme II 4k – rzut okiem

Najczęściej kupowanymi produktami firmy Xblitz według np. serwisu aukcyjnego są wideorejestratory, głośniki bluetooth, czasami inne multimedialne gadżety. Kamery sportowe to raczej pojedyncze przypadki, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak działa Xblitz Extreme II 4k.

Bohater naszego testu dotarł do naszej redakcji w półprzeźroczystym opakowaniu dzięki czemu już wcześniej będziemy mogli sprawdzić jak wygląda najważniejszy produkt, czyli kamera sportowa. Na pudełku znajdziemy kilka najważniejszych funkcji sprzętu. Możemy dowiedzieć się np. o tym, że Xblitz Extreme II 4k posiada możliwość połączenia poprzez Wi-Fi, opcję nagrywania w rozdzielczości 4K, a także możliwość nagrywania z prędkością maksymalną wynoszącą 240 klatek na sekundę. Co ciekawe, zestaw jaki otrzymuje osoba kupująca Extreme II 4k jest naprawdę bogaty. Oprócz kamery otrzymujemy wodoodporne etui, opaskę z pilotem, a także sporo mocowań: pasek, klamerka do kasku, uchwyt do roweru i wiele, wiele innych. Szkoda, że zabrakło przyssawki do szyby.

Dużym atutem kamery jest jej lekkość (60 g). Jest to ważne szczególnie wtedy, kiedy np. zamontujemy ją na kasku. Chyba nikt by nie chciał, aby urządzenie do nagrywania wideo przeszkadzało podczas codziennego użytkowania, prawda? Kolejną ciekawą funkcją jest WDR, która pilnuje, aby obraz przez cały czas nagrywania był dobrze doświetlony. Szczególnie chodzi o np. nagrywanie pod światło. Kamera obsługuję karty microSD do pojemności maksymalnej wynoszącej 32 GB. Prawdę mówiąc mogłoby być minimum 64 GB. Kiedy umieścimy Xblitz Extreme II 4k w obudowie zyskujemy klasę IP65 czyli odporność na kurz i zachlapania (możliwość używania kamery do 50 metrów pod wodą).

Ilość przycisków (co jest oczywiste) została zminimalizowana. Znajdziemy tam przycisk włączania kamery, uruchamianie funkcji Wi-Fi, przyciski umożliwiające przechodzenie po menu. Xblitz Extreme II 4k posiada baterię o pojemności 1050 mAh.

Specyfikacja techniczna

Waga: 58g (bez baterii)
Sensor obiektywu: 5 Mega CMOS 1/2.7”
Soczewki obiektywu: 6G + IR  F=2.0  f=2.8mm
Kąty widzenia: 160 stopni
Rozdzielczość: 4K 10fps, 1920x1440p 30fps, 1920x1080p 60/50/30/25fps, 1280x720p 120/60/50/30/25fps, 640x480p 240fps
Wielkość zdjęć: 12M 8M 5M 3M
Formaty plików: JPG/MOV H.264
Karta pamięci: od 4 do 32 GB klasy 6 lub wyższej
Audio: wbudowany mikrofon i głośnik
Port USB: USB 2.0 do ładowania i transferu danych
Wyświetlacz kamery:  HD 2” TFT 960×480
Nagrywanie w pętli: opcjonalne – 1/3/5 minut
Wyjście HDMI:  transmisja sygnału w czasie rzeczywistym
Balans bieli:  tak
Kompensacja ekspozycji:  tak
Zdjęcia: przy pomocy kamery i pilota
Ciągłe nagrywanie:  tak
Film poklatkowy:  tak
Odwrócenie obrazu  tak

Kamera sportowa w praktyce

Na wstępie muszę zawieść tych, którzy myśleli, że ponagrywają kamerą w 4K. Co prawda jest taka opcja, ale istnieje możliwość nagrywania tylko maksymalnie przy 10 FPS-ach, co eliminuje ją jako kamerę sportową. Zdecydowanie lepiej używać rozdzielczości Full HD ponieważ wtedy nagrywamy przy 60 klatkach. W takiej właśnie konfiguracji nagrywaliśmy wideo i wtedy Xblitz Extreme II wypadała najlepiej.

Kamera może nagrywać filmy w tak zwanych interwałach. Co to oznacza? Urządzenie tworzy pliki o ustawionej przez nas wcześniej liczbie minut. Kiedy nasza karta pamięci się zapełni wtedy karta pamięci nadpisuje fragmenty odpowiednio zaczynając od pierwszego. Oczywiście jest możliwość pomijania konkretnego fragmentu jeśli ten uznamy za cenny. Dzięki Wi-Fi połączymy się ze smartfonem i dzięki specjalnej aplikacji dołączanej przez producenta będziemy mogli sterować kamerą. Oczywiście jest to także możliwe dzięki opasce wyposażonej w pilot.

Jakość obrazu co prawda nie dorównuje GoPro, jednak w tym przedziale cenowym tragedii nie ma. Niestety nie mamy swoich filmików, ponieważ z przyczyn niezależnych pliki się skasowały z karty pamięci, jednak udostępniamy tutaj filmy innych osób, które używały kamery.

Wcześniej wspomniana funkcja WDR rzeczywiście sprawia, że obraz rzeczywiście jest poprawny. Dotyczy to filmowania nie tylko w dzień, gdzie jakość nagrania nawet pod słońce jest dobra, lecz także podczas nocnych wędrówek co widać na załączonym poniżej filmie. Sensor 5 Mega CMOS 1/2.7” wraz z soczewkami 6G + IR  F=2.0  f=2.8mm daje radę za co należy się pochwała. Dobrze, że producent zdecydował się na wymienną baterię, ponieważ maksymalnie wytrzymuje ona 1,5h nagrywania co może okazać się zbyt krótkim czasem.


Podsumowanie

Kamera Xblitz Extreme II 4k to dobra propozycja dla tych, którzy chcą nagrywać filmy sportową kamerą, jednak budżet nie pozwala na zakup (zdecydowanie za mocno wycenionej) produktów GoPro. Rozsądna cena oraz w miarę dobre parametry sprawiają, że jest to produkt godny uwagi. Ma kilka minusów, jednak nie ma rzeczy idealnych – to chyba oczywiste. Według nas chwytem marketingowym jest chwalenie się nagrywaniem 4K, jednak w Full HD jakość jest poprawna.

Image may be NSFW.
Clik here to view.
techoncenajakosc
Image may be NSFW.
Clik here to view.
techon5-6

Artykuł Xblitz Extreme II 4k – szybki test pochodzi z serwisu TechON.pl - włącz technologię!.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 126

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra