Wygląd w stylu retro
System audio, który mieliśmy okazję testować to arcydzieło jeśli chodzi o wygląd. Osoby, które lubią styl retro powinny zapisać L16SP na liście „must have”. Sprzęt został wykończony naturalnym fornirem orzechowym. Głośniki zostały zakryte gąbką co widać na zdjęciach. Całość wygląda naprawdę ciekawie – zarówno jeśli chodzi o design jak i jakość wykonania jak i użyte materiały. Z daleka widać, że jest to sprzęt wysokiej klasy, nie boimy się powiedzieć słowa premium.
Podoba się nam ten minimalizm. Nie ma żadnych wyświetlaczy, wszystkie wejścia zostały schowane, a użytkownik widzi tylko gąbkę, drewno i wstawki aluminiowe. To wszystko.
Na górze głośnika, tuż za drewnianą zaślepką znajdziemy dwa gniazda USB do ładowania urządzeń przenośnych, 3,5-mm wejście, a także przycisk WPS, który automatycznie nawiąże połączenie z naszym routerem. Inne gniazda ukryto na spodniej części systemu audio dzięki czemu osoby, które są perfekcjonistami będą zdecydowanie zadowolone. L16SP możemy śmiało eksponować i chwalić się nim przed znajomymi.
Producent postanowił zastosować nie tylko technologię NFC i Bluetooth do łączenia się ze źródłem dźwięku. Jest także wejście gramofonowe, cyfrowe optyczne, AirPlay, a także bezprzewodowe strumieniowanie urządzeń zgodnych z DLNA. Źródło dźwięku przełączamy stylowym pokrętłem znajdującym się na górnej części systemu audio.
JBL Authentics L16SP – specyfikacja techniczna
Głośniki wysokotonowe: 25 mm (1 cal)
Głośniki średniotonowe: 51 mm (2 cale)
Głośniki niskotonowe: 133 mm (5,25 cala)
Pasmo przenoszenia: 35 Hz – 35 kHz
Maks. ciśnienie akust.: 108 dB SPL z 1 m
Stosunek sygnału do szumu:
wejścia bezprzewodowe i analogowe: 92 dB
wejścia cyfrowe: 98 dB
Moc wzmacniacza: 6 x 50 W RMS
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) przy mocy znamionowej: < 0,1%
Formaty bezprzewodowego odtwarzania dźwięku: AirPlay, DLNA, Bluetooth, przełączane automatycznie
Złącza: 1 x stereo 3,5 mm, 2 x USB (typ A), 1 x wejście gramofonowe RCA, 1 x optyczne wejście cyfrowe
Technologia godna uwagi
Testowany przez nas JBL L16SP jest naszpikowany technologią, która dba o komfort użytkowania zestawu. Obsługuje technologię AirPlay dla iTunes i urządzeń iOS, DNLA dla urządzeń Android i Windows PC oraz łączność Bluetooth® – w tym funkcję szybkiego parowania urządzeń Bluetooth® za pomocą technologii NFC. Zestaw głośnikowy automatycznie dobiera format odtwarzania strumieniowego stosownie do potrzeb, upraszczając korzystanie z wszelkich urządzeń. Technologia Harman Clari-Fi pozwala odzyskać szczegóły nagrań tracone we współczesnych skompresowanych plikach dźwiękowych dodając szczegółowości i energii strumieniom muzycznym niskiej jakości. Zestaw głośnikowy JBL Authentics L16SP wyposażony jest w dwa gniazda USB do ładowania urządzeń przenośnych.
Na uwagę zasługuje również funkcjonalność Spotify Connect w obu dostępnych modelach. Pozwala na odtwarzanie muzyki poprzez system L16SP i kontrolowanie jej przez aplikację Spotify na smartfonie, tablecie czy komputerze PC.
Jak wygląda kwestia brzmienia?
Oczywiście systemy audio to przede wszystkim dźwięk, dlatego tez głównie na to zwracamy uwagę co jest chyba oczywiste.
Testowany JBL L16SP posiada trójdrożny zestaw głośników. Producent oddaje do naszej dyspozycji dwa głośniki 12-cm niskotonowe, dwa 5-cm wysokotonowe oraz dwie 25-mm kopułki wysokotonowe. JBL deklaruje maksymalne ciśnienie akustyczne na poziomie 108 dB, a pasmo 35-35000 Hz – liczby te robią wrażenie, prawda? Dzięki aplikacji dostępnej zarówno na iOS jak i Android możemy sterować systemem. Oprogramowanie jest bezpłatne i nosi nazwę JBL Music.
Co tu dużo mówić – sprzęt gra świetnie. Wyraźnie słychać górę, a także niski, ale obfity bas. Dźwięki są wyraźne, dokładnie słychać każdy instrument. Dzieje się tak zarówno, kiedy słuchamy muzyki cicho jak i głośno. Wtedy bas-refleksy wręcz chcą wyskoczyć – sąsiedzi was za to nie polubią, zapewniamy.
Podsumowanie
JBL L16SP to sprzęt wyższej półki, który zachwyca nie tylko świetną jakością dźwięku, lecz także bardzo ciekawym wyglądem – osoby lubiące styl retro będą zachwycone. Wcale nas to nie dziwi, po wyciągnięciu systemu z opakowania zachowaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia. Kiedy uruchomiliśmy go – niezależnie od rodzaju muzyki miłość ta była silniejsza z minuty na minutę. Cena? Cóż, 4200 zł jednak wydaje nam się, że nie jest jakoś specjalnie wysoka patrząc na perfekcyjny wręcz dźwięk oferowany przez system jak i świetny wygląd i jakość materiałów użytych do jego produkcji.
Artykuł JBL L16SP – dla osób lubiących dobre brzmienie. pochodzi z serwisu TechON.pl - włącz technologię!.